Kaip atpažinti euro banknotus ir monetas?

 

Artėjant euro įvedimui vis dažniau kyla klausimai, kaip atpažinti euro banknotus ir monetas. Pateikiame svarbiausius žingsnius, kurie nurodys, kaip greičiausiai atpažinti šią valiutą.

EURO BANKNOTAI

Eurų banknotų apsaugai buvo panaudotos įvairios apsaugos priemonės, kurios padeda atpažinti tikrą banknotą iš pirmo žvilgsnio. Banknotai atspausdinti ant grynos medvilnės popieriaus, kuris savitai šiugžda. Banknoto averse (priekinėje pusėje) apčiuopiami paviršiaus nelygumai. Pakėlus banknotą prieš šviesą ar pakreipus jį, matyti kiti apsaugos požymiai.

Apčiuopkite spaudos paviršiaus nelygumus – specialia spausdinimo technologija išgauti spaudos paviršiaus nelygumai.

Pažvelkite į banknotą laikydami jį pakeltą prieš šviesą: pamatysite vandens ženklą, apsauginį siūlelį, tikslaus banknoto averso (priekinė pusė) ir reverso (antroji pusė) sutapimo ženklelį ir perforuotas skylutes. Visi šie požymiai tikruose banknotuose matomi ir averse, ir reverse.

Pakreipkite banknotą į šviesą ir jo averse pamatysite besikeičiantį holograminės juostelės (mažo nominalo banknotuose) arba hologramos (didelio nominalo banknotuose) vaizdą.

Pakreipkite banknotą į šviesą ir reverse pamatysite blizgančiais dažais atspausdintą juostelę (mažo nominalo banknotuose) arba spalvą keičiančius dažus (didelio nominalo banknotuose).

Sutrikusio regėjimo žmonėms. Banknotus lengva atpažinti sutrikusios regėjimo žmonėms. Skiriasi visų septynių nominalų banknotų dydis. Dideli, lengvai įskaitomi nominalo skaičiai banknoto averse atspausdinti storesniu dažų sluoksniu, kad juos būtų lengva apčiuopti. Apčiuopiamos žymės yra greta apatinio 200 eurų banknoto ir dešiniojo 500 eurų banknoto kraštų. Nuo pat eurų banknotų dizaino kūrimo pradžios 1995 m. buvo tariamasi su Europos aklųjų sąjunga.

EURŲ MONETOS

Jos turi specialius apsaugos požymius, kuriuos atpažįsta automatai. Jie pritaikyti smulkių prekių automatams visoje euro zonoje, nesvarbu, kurioje valstybėje nukaldintos.

  • 1 euro ir 2 eurų monetos gaminamos taikant sudėtingas dviejų metalų jungimo ir sluoksniavimo technologijas.
  • 10, 20 ir 50 euro centų monetų sudėtis – Šiaurės auksas. Jį sunku sulydyti ir jis naudojamas tik monetoms gaminti.

Raidės ant 2 eurų monetos briaunos ir unikalus metalų lydinys, iš kurio gaminamos 10, 20 ir 50 euro centų monetos, apsaugo jas nuo padirbinėjimo.

Sutrikusio regėjimo žmonėms. Glaudus bendradarbiavimas su Europos aklųjų sąjunga padėjo sukurti sutrikusio regėjimo žmonėms patogias naudoti eurų monetas.

Dalintis